Rakiplerimin
ürünleri / servisleri
benden daha kötü ve pahalı.
İyi.
Şayet onlara söylemezseniz, müşterileriniz rakiplerinizden daha iyi, ucuz, büyük ve hızlı olduğunu nasıl bilecekler. Müşterilerinize ne yaptığınızı ve ne yapabileceğinizi söylemelisiniz ve göstermelisiniz, yine firmanızın sahip olduğu kalite ve özellikleri göstermelisiniz.
İnternet, rakiplerimin benim ne yaptığımı bilmesine izin verecek. Ve müşterilerinizin de.
Eğer rakipleriniz halihazırda hakkınızda hiçbirşey bilmiyor ise, endişe etmeyin, fakat müşterileriniz de hiçbirşey bilmeyecekler.
Benim
ürünlerim / servisim
internet aracılığıyla satılmaz.
Doğru.
Sizin ürünleriniz / servisiniz internet aracılığıyla satılamayabilir, fakat firmanız tarafından satılabilir. Satışın önemli bölümü tanınmaya dayanır ve internet aracılığıyla tanıtımınızı yapabilirsiniz. İnternet üzerindeyseniz müşterileriniz de sizi daha kolay bulabilirler.
Firmam çok küçük Hmm.
Doğru, internetin dışında bazı işler vardır ..., fakat çok değildir. Giderek çok daha ve daha fazla insan kuruluş ürünleri ve servisleri internet aracılığıyla bulmaya yönelmektedir. Çünkü internetten, başka hiçbir kaynaktan elde edemeyecekleri bilgiyi bulabilmektedirler. 
Kimsenin ilgisini çekecek birşey yok. Neden?
Hiç müşteriniz yok mu? Eğer firmanızda başkalarını ilgilendirecek hiçbirşey yoksa işiniz yaşamın dışına düşmektedir. Öyleyse belki de internette yer almanın tam zamanıdır.
Diğer firmaların arasında beni bulacak kimse yok. Evet, var (olacak). Arama motorları bunun için vardır, web sayfanız doğru sınıflandırma ile doğru yerde kaydedilmiş arayanlar sizi bulacaklardır.. Biz bu işlemi bütün müşterilerimiz için yapıyoruz.
Rakiplerim internette yer almıyor. Henüz!!!
Her hafta yaklaşık 6 milyon sayfa internete eklenmektedir. Bunlardan biri sizin rakibiniz olabilir, neden siz ilk olmayssınız?
Nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Bunun için varız.
Akademiweb.Com firmanızın İnternet'te doğru ve düzgün bir şekilde varolabilmesi için gereken bütün intenet servislerini sağlamaktadır. Akademiweb.Com her büyüklükteki firma için tasarım ve barındırma (hosting) olanaklarına sahiptir.
Firmamın bir bilgisayarı ve / veya internet erişimi yok. Bunlara gereksiniminiz yok. Akademiweb.Com sayfaları sizin adınıza düzenleyecek ve yerleştirecektir.
ÇOK PAHALI!! Yine yanlış.
Biz size yerel gazetelerdeki bir ilanın fiyatına bir sayfa öneriyoruz; milyonlarca insan tarafından ve bütün bir yıl süresince İnternet'te görülebilecek bir sayfa.

  Hala "Ne gereği var internetin?" diyorsanız... Ne diyelim.